TR / EN menu icon
× Anasayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Basından İK İletişim Türkçe English
MERKEZ ŞUBE Yenibosna Merkez Mh. Atatürk Cad. No: 47 Bahçelievler / İstanbul +90 (212 )630 23 26 info@bakirkazan.com ŞİŞLİ ŞUBESİ Şişli Merkez Mh. Halaskargazi Cad. No: 159/C Şişli / İstanbul +90 (212) 230 03 07 info@bakirkazan.com
ONLINE MAĞAZA

HAKKIMIZDA

TARİHÇEMİZ

bakırkazan

Şekerleme üretimine ilk olarak 1930’ların sonlarında büyükannemiz Fatma ve büyükbabamız Mahmut SEKİZKARDEŞ öncülüğünde başladık. Mardin’de taş yapılı bir evin alt katında konuşlanmış mütevazi imalathanemiz bir aile işletmesi olarak kurulmuştur.

     1960 yılına kadar Mardin merkez, 1960-1970 yılları arasında Diyarbakır’da üretimimizi sürdürdük. 1970-1980 yılları arasında tekrar Mardin’e dönüp Kızıltepe ilçesinde aynı disiplin ve kıvamla, aynı lezzette şekerleme ve lokum üretimimize devam ettik.1980 yılında 2. kuşak Hasan, Hayrettin ve Selahattin Sekizkardeş imalatı İstanbul'a taşınmış olup Merter semtinde 1994 yılına kadar üretimlerine devam etmişlerdir. 2011 yılına gelindiğinde yeni bir yapılanma ve markalaşma çabası içerisine girdik. Bakırkazan Şekerleme adıyla aynı kalite ve müşteri memnuniyeti ekseninde üretimimizi sürdürdük. Bir yıl içerisinde 3. Kuşak temsilcilerimizden Yaser SEKİZKARDEŞ'in yönetimin başına geçmesiyle İstanbul-Yenibosnadaki üretimhanede butik üretim gerçekleştirerek, geçmişten günümüze taşınan bilgi birikimimizle aynı lezzet ve kaliteyi sizlere sunmaya devam ediyoruz. 

     Hiçbir ürünümüzde glikoz-fruktoz şurubu kullanmıyoruz. Antep fıstığı, fındık, badem ve doğal meyvelerle lezzet çıtasını üst seviyelere çıkardık. Bakırkazanlarda el emeği ile üretilen Behlül lokumlarımız, cam akide çeşitleri ve sizlerin büyük ilgi gösterdiği az şekerli Lebbess badem şekeri ile sektörün rakipsiz firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.